İnci Tükay Fan Sitesi | Sihirli Annem Dizisi ©2011 | www.inciturkay.net

Amacım tiyatro`da sevilmek Uyeol

Join the forum, it's quick and easy

Amacım tiyatro`da sevilmek Uyeol

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Süreç Film tarafından yine Star Tv'ye hazırlanan ve Mayıs'ta ekranlarda olacak Sihirli Annem'in çekimleri Nisan ayında başlayacak.

Amacım tiyatro`da sevilmek

hllyldz
    hllyldz
    Admin
    Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 1772
    Doğum tarihi : 03/07/92

Amacım tiyatro`da sevilmek Empty Amacım tiyatro`da sevilmek

Mesaj tarafından hllyldz Salı Mayıs 12, 2009 7:14 pm

Başrollerini İnci Türkay, Nevra Serezli, Şahap Sayılgan, Suat Sungur, Zuhal Topal, Defne Joy Foster ve Gül Onat`ın paylaştığı `Sihirli Annem` dizisi özellikle çocukların beğendiği diziler listesinin ilk sıralarında bulunuyor.

İşte bu başarılı projeyi yeteneği ve sempatikliğiyle daha da sevilir hale getiren başrol oyuncusu İnci Türkay, kendisiyle ilgili bilinmeyenleri anlattı. Neden hep çocuklara yönelik programlarda görev alıyorsunuz? Bu konuda çok açık olduğunu görüyorum. Bizim dizimiz haricinde çocuk dizisi yok. Fakat Avrupa ülkeleri ve Amerika`da durum farklı. Çocuklara yönelik diziler ve eğitici programlar oldukça fazla. Çocuklar bence her şeyden daha önemli. Çünkü çocuğa yapılan yatırım, ülkeye yapılan yatırım demektir. Ben de bu konudaki açığı kapatmak için çocuklara yönelik programlar ve dizilere ağırlık verdim.

Sadece çizgi film yayınlamakla çocuk programı olmaz. Bildiğiniz gibi Kanal D Çocuk Kulübü`nde hem eğitici-öğretici hem eğlendirici bir program yapıyoruz. `Sihirli Annem` dizisinin bu kadar başarılı olacağını tahmin ediyor muydunuz? Evet tahmin ediyordum. Kanal D Çocuk Kulübü`ne gösterilen yoğun ilgi bunun bir göstergesiydi. Buna bir de kadromuzun kuvvetli olması eklenince başarı kaçınılmaz oldu. Bu başarı bizim için sürpriz olmadı. Gerçeği söylemek gerekirse daha fazla başarılı olacağımıza inanıyorum. Kaç yıldır oyunculuk yapıyorsunuz? Okulu sayarsak 17 yaşımdan beri oyunculukla uğraşıyorum. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunuyum. Okul bittikten sonra yedi yıl devlet tiyatrolarında görev aldım.

Şimdiye kadar 30 farklı oyunda sahne aldım. İlk dizi film çalışmam ise başrollerinde Nurseli İdiz, Ozan Güven ve Cevdet Arıcılar ile birlikte oynadığım `Dünya Varmış` dizisiydi. `Sihirli Annem` ise benim ikinci dizi filmim oldu. Yeni doğum yaptınız ve annelik duygusunu tattınız... Evet, Ali benim ilk çocuğum. Dünyaya geleli 2 ay oldu. Annelik çok keyifli ve çocuğuma kendim bakıyorum. Haftanın üç günü çalıştığım için pek de zor olmuyor aslında. Hatta keyif verici olduğunu söyleyebilirim. Yaşını doldurana kadar da kendim bakacağım. Çocuğunuzun oyuncu olmasını ister misiniz? Özel tiyatroların kapısına kilit vurduğu bir dönemde asla istemem. Mesleğini kendi yetenek ve isteklerine göre seçmesi taraftarıyım. Oyunculuğu sadece hobi olarak yapabilir.

Tabii ki anne ve babası olarak en büyük destekçileri biz olacağız. Mesleğinizde bundan sonraki hedefleriniz neler olacak? Ekranlarda olmayı sürdürerek tiyatro sahnesinde oyunculuk kariyeri yapmak düşüncesindeyim. Herkesin beni tiyatro sahnesindeki oyun gücümle tanıyıp orada sevmesini istiyorum. Bütün planlarım bunun üzerine kurulu.

MUSTAFA YILDIZ

19.11.2005

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 2:05 am