İnci Tükay Fan Sitesi | Sihirli Annem Dizisi ©2011 | www.inciturkay.net

İdealim mutlu aileye sahip olmak Uyeol

Join the forum, it's quick and easy

İdealim mutlu aileye sahip olmak Uyeol

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Süreç Film tarafından yine Star Tv'ye hazırlanan ve Mayıs'ta ekranlarda olacak Sihirli Annem'in çekimleri Nisan ayında başlayacak.

2 posters

İdealim mutlu aileye sahip olmak

hllyldz
    hllyldz
    Admin
    Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 1772
    Doğum tarihi : 03/07/92

İdealim mutlu aileye sahip olmak Empty İdealim mutlu aileye sahip olmak

Mesaj tarafından hllyldz Ptsi Nis. 26, 2010 12:10 pm

İdealim mutlu aileye sahip olmak

İdealim mutlu aileye sahip olmak 699119126605

26.04.2010

Oğlu Ali'yle iki kişilik bir aile kuran İnci Türkay, hayatındaki en büyük idealinin mutlu bir aileye sahip olmak olduğunu söyledi:

Başarılı oyuncu İnci Türkay, oğlu Ali ve köpekleri Siyah'la paylaştığı evinin kapılarını, 'Bebek' dergisine açtı. "Bebeğin en önemli ihtiyacı annedir. Tek özlediği koku anne kokusu, tek duymak istediği ses anne sesidir" diyen Türkay, anne olmayı ve oğlunu anlattı... Oğlunuz Ali'yle nasıl zaman geçiriyorsunuz? Sabah okula gitmek için uyanıyoruz, onu servisine bindiriyorum. Sonra hayat benim için başlamış oluyor ve bir koşturmacanın içine düşüyorum. Ali akşam 16.30'da eve gelince yine her şey onun etrafında dönüyor. Bir köpeğimiz var, Ali'nin en yakın arkadaşı. Köpek konusunda hijyen sizi endişelendirdi mi? Hayır. Zaten Ali doğduğunda da evde başka bir köpeğim vardı, hamileliğim boyunca yanımdaydı. Ali de doğar doğmaz köpekle tanıştı. Çok seviyor, hatta köpeksiz bir ev düşünemiyor. Sadece köpek de değil bütün hayvanları çok seviyor; kedi, kuş, balık... Köpeğimiz 'Siyah' her sabah Ali'yi servise bindiriyor. Tabii servisteki bütün çocuklar Siyah'ı görünce sevinçten çıldırıyor.

SORDUĞU SORULAR ZORLAŞIYOR

Okula gidiyor mu? Evet, Ali bu sene okula başladı, bu konuda zorlanmadık açıkçası çünkü daha önce de anaokuluna gidiyordu. Fakat şimdi iş oyun oynamaktan çıktı biraz. Ciddi dersleri var; İngilizce öğreniyor, okulla birlikte müzelere, gezilere gidiyor. Sonuç olarak bana sorduğu sorular gün geçtikçe zorlaşıyor. Ne gibi? Santralİstanbul'a gittiler geçenlerde, Ali eve geldikten sonra "Anne bugün hidrojen füzesi uçurdum, o füze nasıl uçtu bana anlatır mısın?" dedi. Bu yüzden ben de yakında ders çalışmaya başlayacağım herhalde! Zamane çocukları gerçekten çok başkalar; biz çocukken enerji kayması nasıl oluyor, atom bombası neydi diye hiç sormazdık. Şimdiki çocuklar bilimle ve kültürle daha iç içe yaşıyorlar ve daha meraklılar. Bu durumdan hiç şikayetçi değilim. Başka özel yetenekleri var mı? Yüzme ve kayağı çok seviyor, hatta kayakta bir de ödülü var. Kulağının çok iyi olduğunu gözlemliyorum, müziğe büyük bir düşkünlüğü var. Yaşının çok küçük olduğunu düşündüğüm için ders aldırmaya başlamadım fakat evde bir piyanomuz var ve kendi kendine çalıyor. Ali'nin en büyük özelliği bu yaşta kulis tozu yutmuş olması. Benimle birlikte hemen hemen her provaya giriyor. Hatta geçen gün evde karşıma geçip 'Çılgın Ruh' oyunumdaki bir sahneyi canlandırdı. Tüm hareketlerimi, mimiklerimi ve jestlerimi bire bir yaparak oynadı, şaşkınlıktan dehşete kapıldım. İşinizle oğlunuz arasındaki dengeyi nasıl kurdunuz? Önceliğim hep Ali oldu. Arada denge kurulmuyor bence. 'Çocuk da yaparım kariyer de...' lafına hiç inanmıyorum, böyle bir şey yok. Çünkü çocukların 0-3 yaş gelişimi her şeyden önemli. Bu süreçte anne çocuğunun yanında olmalı. Biz ilk üç yılı çok güzel tamamladık. Şimdi Ali kendine çok güvenen, yere sağlam basan, iyi bir birey olma yolunda sağlam adımlar atıyor. Şimdi yavaş yavaş ondan uzaklaşıyorum, anne bağımlısı bir çocuk olmasın diye. Bebek sahibi olmaya nasıl karar verdiniz? Çocuğumun olmasını çok istiyordum. Anne olma yaşım da gelmişti, hatta geçiyordu. Bu yüzden Ali planlı bir çocuktu. Hamile kaldığımı öğrenince sevinçten havalara uçtuk. Oğlum olmasını çok istiyordum. İçimdeki ses bana hep bir oğlumun olacağını söylüyordu, nitekim öyle oldu. Hoş, kızım olsa da üzülmezdim, fakat içimdeki ses beni yanıltmadı. Hamileliğiniz nasıl geçti? Hamileliğim şahaneydi açıkçası, hep hamile kalabilirdim! Hamileliğim boyunca sanki Ali karnımın içinde değil de yanımdaymış gibi davrandım. Ona müzik dinlettim, filmlere götürdüm, kitap okudum. Ve sürekli yüzdüm. Ali'ye bakarken bakıcı desteği aldınız mı? Ali'ye doğumundan itibaren ben baktım. Anneannesi çok büyük destek verdi. Hiç dadıya emanet etmedim, çünkü bebeklik döneminde böyle bir şeye karşıyım. Şimdi okuldan geldiğinde Ali'yi karşılayan biri var, çünkü artık 4.5 yaşında. Daha bilinçli, kendini çok iyi ifade edebiliyor. İsmini kim koydu? Ben koydum, klasik ve kolay bir isim olsun istedim. Özenti bir şey olsun istemedim. Ali olmasa Ömer olurdu.

ANNELER HER ŞEYİN 'DAHA'SI...

Annelik İnci Türkay'ı değiştirdi mi? Çok değiştirdi. Daha güçlü, daha sakin, daha mutlu, daha yorgun, daha fedakâr, daha güzel... Bence annelik her şeyin 'daha'sı... Anne olduktan sonra renkleri daha güzel görmeye, yediğim şeylerden daha çok keyif almaya, hayatı daha güzel yaşamaya başladım sanki. Deneyimli bir anne olarak okuyucularımıza ne tavsiye edersiniz? Çocuğun gelişiminde 0-3 yaş çok önemli, öncelikle bu dönemde çocuklarıyla birlikte olmalarını tavsiye ederim. Bence ileride yaşanacak bütün hırçınlıkların, şımarıklıkların, psikolojik bozuklukların nedeni bu üç yıl oluyor ne yazık ki... Bir bebeğin en önemli ihtiyacı annedir. Tek özlediği koku anne kokusudur, tek duymak istediği ses anne sesidir.

Kaynak : Sabah
    isim08
    isim08
    Tam ÜYE
    Tam ÜYE

Kadın Mesaj Sayısı : 134
    Doğum tarihi : 24/04/95

İdealim mutlu aileye sahip olmak Empty Geri: İdealim mutlu aileye sahip olmak

Mesaj tarafından isim08 Perş. Nis. 29, 2010 5:24 pm

maşallah ali büyümüş Very Happy

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 9:02 pm