İnci Tükay Fan Sitesi | Sihirli Annem Dizisi ©2011 | www.inciturkay.net

Bilginer: Dizilerde iş çığırdan çıktı Uyeol

Join the forum, it's quick and easy

Bilginer: Dizilerde iş çığırdan çıktı Uyeol

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Süreç Film tarafından yine Star Tv'ye hazırlanan ve Mayıs'ta ekranlarda olacak Sihirli Annem'in çekimleri Nisan ayında başlayacak.

Bilginer: Dizilerde iş çığırdan çıktı

isim08
    isim08
    Tam ÜYE
    Tam ÜYE

Kadın Mesaj Sayısı : 134
    Doğum tarihi : 24/04/95

Bilginer: Dizilerde iş çığırdan çıktı Empty Bilginer: Dizilerde iş çığırdan çıktı

Mesaj tarafından isim08 Perş. Mayıs 20, 2010 7:06 pm

Cuma nasıl bir adam?
    Perşembe doğduğu için adı Cuma. Sorunları çözmek için kendi ilginç yöntemleri olan, karısını üzmemek için bir sürü dalavere çeviren bir adam. Sevimli, evcimen ama beceriksiz. Tipik bir Türk erkeği.

Aranızdaki kültür farkı ilişkiyi etkiliyor mu?
    Cuma kültür farkının eksikliğini tabii ki hissediyor. Karısı daha eğitimli çözümleri daha akılcı. Cuma olayları tam bir Türk erkeği gibi çözüyor. Beceriksizliğini örtmek için birçok yönteme başvuruyor. Karısı Cuma"dan daha zeki olduğu için bunlar ortaya çıkıyor.

Evde kadın-erkek kutuplaşması var, kayınbirader sizden yana.
    Evet o benden yana çünkü geri kalan hepsi dişi. İki kızımız bir de küçük oğlumuz var. Dört kadına üç erkek, birisi daha dört yaşında.

Evlilikte ya da ilişkilerde kadın - erkek arasındaki kültürel fark ne kadar önemli?
    Anlaşabildikleri sürece çok önemli değil. Anlaşabilmek kültür ve eğitimle alakalı değil. Bir ilişkide kadın erkek aynı yöne bakıyorsa o doğrudur. Onun için hangi diplomayı aldığınız çok önemli değil.

"According to Jim" dizisini takip ediyor muydunuz?
    Dizinin farkındaydım ama seyircisi değildim. Çok iyi bir iş ve dokuz sezon devam etmiş. Türkiye"ye uyarlandığı için senaryo ve karakterlerin benzerliği dışında hiçbir şey benzemiyor.

Sizin amacınız dokuz sezon devam etmek mi?
    Çok zor. Bir proje iş haline geldiğinde sıkılıyorum. Yıllar önce İngiltere"de şu anda hâlâ devam eden, çok popüler bir dizide oynadım. İki yıl sonra ayrılmak istediğimde prodüktör bana “Çok cesursun” dedi. Ben de cesur olmadığımı, oyuncu olduğumu ve başka şeyler yapmak istediğimi söyledim. 20 yıl aynı karakteri oynayan oyuncular var. Bir rolü yıllarca oynamak çok sıkıcı.

Neden hep sit-com"u tercih ediyorsunuz?
    Son on yıldır sadece sitcom yapıyorum. Oyunculuk yapabilmek adına sitcom tercih ediyorum. Drama istesem de yapamam. Günün koşullarında 90- 120 dakika dizi yapıyorlar, yazıktır, günahtır. İnsanlar sabaha kadar çalışıyor. Kurtuluş Savaşı"na gitmiyoruz, televizyona eğlence üretiyoruz. RTÜK"ün, televizyon yöneticilerinin, sendikaların yapacağı çok şey var. Yapımcıların tek bir ağızdan “Artık 90 dakika dizi çekmiyoruz, drama 60 dakika, komedi de 45 dakika olur” demeleri gerekiyor. İş çığırından çıkmış durumda.

Bir sendika kurdunuz. Bu sendikayla bir şeylerin değişeceğine inanıyor musunuz?
    Öncelikle telif hakları üzerinde çalışmalar yapacağız. Kültür Bakanlığı"nda yıllardır aktörlere dağıtılamayan trilyonlarca para bekliyor. Dağıtılması için bir yönetmelik yok. İngiltere"de sadece yaptığı işin telifiyle hayatını geçindiren ve 20 yıldır çalışmayan aktörler var. Ben bile 15 yıl önce yaptığım ve unuttuğum işlerden para alıyorum. Avrupa Birliği diyoruz ama onları kara kaş, kara gözleri için almıyorlar. Kurallara uymak lazım.

Kızınız Nazlı ile aranız nasıl?
    Şahane. 3.5 yaşında ana sınıfına gidiyor. Okulda “Babam tiyatrocu, annem şarkıcı” diyormuş. Onunda oyunculuğa yeteneği var. Esprisi, ironisi olan bir çocuk.

İkinci çocuğu istiyor musunuz?
    Keşke benim elimde olsa. Bu işe anneler karar veriyor. Haklılar da. Aşkın"a “Nazlı"yla kardeşi arasında kaç yaş olsun?” dediğimde “Mümkünse 35 yaş olsun” diyor. Erkek sadece şımarıklıkla 5-10 tane istiyorum der. Bana da kalsa 10-15 çocuk isterim. Ama bu konuda kararı kadına bırakmak lazım.

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 5:19 am